Jak přežít Silvestra

S blížícími se oslavami Silvestra a Nového roku vzrůstají také obavy majitelů domácích mazlíčků, jak letos zvládnou ohňostroje a petardy.

Doporučujeme vybrat si tento den na venčení nějaké málo rušné, odlehlejší místo. Často se se „zkouškami“ petard a dělobuchů začíná už v odpoledních hodinách.

Máte-li citlivější zvířátko, zůstaňte s ním raději doma, pusťte si spolu televizi :-), zatáhněte závěsy a věnujte se mu. Pokud se jedná o kočičku, můžete ji zabavit i nějakou hračkou, která obsahuje šantu kočičí, která zklidňuje.

Na medikamentózní zklidnění pejsků se používají preparáty, které se ve formě gelu aplikují do dutiny ústní. Většinou se aplikují hodinu před půlnocí a jejich účinek trvá 4-5 hodin. Pokud víte, že se u vás začíná bouchat dřív a netrvá to déle než do 2 do rána, tak samozřejmě upravíte načasování tak, aby maximální účinek začal v dobu, kdy je u vás nejvíc hlučno.

Nezapomeňte i na správné načasování vašeho nákupu takového přípravku. Na Silvestra má málokterá veterina otevřeno. Takže neotálejte a přijďte co nejdříve. Přípravek není nutno uchovávat v lednici a do Silvestra se vám nezkazí.