Novoroční předsevzetí pro vašeho psího mazlíčka

 

ZHUBNOUT!

 

 

 

 

Obezita u člověka je někdy nazývána epidemií 3.tisíciletí.Kromě genetických faktorů je obezita většinou zaviněna nepoměrem mezi příjmem energie a jejím výdejem. Není divu, že pes sdílející podobný životní styl jako jeho pán s ním sdílí i jeho civilizační nemoc.

 

Na obezitě psů se také podílí nedisciplinovanost při krmení psa. Ne všichni členové společné domácnosti se například řídí doporučením, že nemají psa překrmovat. V dobré víře, že mu dopřejí dostatek, mu vlastně škodí.

 

Ne každý dodržuje přesné dávkování krmiva. Dnešní moderní strava pro psy je natolik dobře vyvinutá, že k pokrytí energetických požadavků stačí poměrně malé množství granulí. Toto množství pak třeba v misce německého ovčáka vypadá poněkud opuštěně až hladově a tak majitel přidá, aby to opticky působilo lépe a problém je na světě.

 

Obezita může způsobovat:

 

  • nadměrné zatížení kloubů hmotností – pohybové potíže

  • dechové a oběhové potíže

  • vyšší riziko cukrovky

  • zácpu a plynatost

  • reprodukční problémy – od připuštění až po obtížné porody

  • zvýšené riziko nádorových onemocnění

  • vyšší riziko onemocnění kůže

 

Zvíře trpící nadváhou se dožije kratšího věku a pro řadu obtíží si naplno radost ze života neužije. Hůř snáší např. i teplotní výkyvy, vedra apod.

 

 

Co s tím můžeme udělat:

 

  1. buďme důslední při výživě psa

  2. dopřejme psovi a případně i sobě společný aktivní pohyb

  3. psu, který již má nadváhu, dejme krmivo zaměřené na redukci hmostnosti

 

Na našem pracovišti máme k dispozici redukční krmivo značky Calibra Diabetes/Obesity

 

 

 

 

 

Přejeme vám i vašim psím kamarádům hodně štěstí a vytrvalosti ve vašem společném úsilí za dosažením optimální hmotnosti a dobré kondice :-)