int(1)

 • Cesta s pejskem na kole

  17.5.2022

  Chystáte se s pejskem na výlet na kole?

   

  Potom by vám možná mohlo být k užitku pár rad.

  Nezapomínejte na bezpečnost svou, svého pejska, ale i okolí. Než vyrazíte na delší trasu, investujte svůj čas do výcviku a pejska na tuto aktivitu připravujte. Ať si zvyká na provoz na silnici postupně.

  Zamyslete se také nad povrchem cesty. Možná že vaše oblíbená cesta je plná štěrku a drobných kamínků. Rozpálený asfalt také není nic přijemného pro psí tlapy. Ideální jsou lesní cesty, zpevněný povrch a pokud asfalt, tak ideálně ve stínu a ne na přímém poledním slunci.

  Zvolte proto i optimální denní dobu na vyjížďku.

  Pes ke kolu by měl být pes s dokončeným tělesným růstem v dobré kondici, zdravý a i tak by měl být na fyzickou záítěž tohoto typu postupně trénovaný. Rostoucí psi, zejména větších plemen, mohou mít v době růstu tzv. juvenilní panostitidu - jedná se o bolestivé procesy v oblasti růstových zón dlouhých kostí. V takových obdobích doporučujeme spíš klidový režim.

  Nezapomeňte vzít dostatek tekutin na pití nejen pro sebe ,ale i pro svého psa. Na trhu existují i speciální plastové cestovní lahvičky, které jsou skladné a pes pití "nevyžbrndá " :-) Ale klasická miska a pet láhev s pitnou vodou se taky uveze.

  Pro menší pejsky je ideální volba přepravka umístěná na kole. Pejsek si tak navíc může užít jak mu vítr fouká kolem uší. Většina psů to miluje :-)

  Pro větší pejsky ( běžce ) je vhodné vzít určitě raději postroj než klasický obojek a vodítko.

  Užijte si společný cyklovýlet, nepřeceňujte své ( a psí ) síly a dojeďte zdárně do cíle.